BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5522769
*
nr 552 2769
Ljusstakar
1 par + skålfat, Gefle, höjd: 10
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2008
kl 18:53:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 12:07:46
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake skålfat svensk keramik svenska keramiker
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30
*
Ljusstakar
nr 552 2769
Ljusstakar
1 par + skålfat, Gefle, höjd: 10
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/11 12:07:46 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake skålfat svensk keramik svenska keramiker
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30



